Všechna štěňátka už mají svoje nové páníčky...   

Tak už všechna naše štěňátka našla svoje nové rodiny a zkraje příštího týdne se většina z nich vydá do svých nových domovů. Usoudily jsme, že je načase vyfotit společnou fotku vrhu B. Fotky z řádění štěňátek v kuchyni a přípravy výbavičky a také z adrenalinového focení společné fotky jsou opět na Rajčeti - aneliso.rajce.idnes.cz/Stenatka_vrh_B_-_Spolecne_foceni/

 

Jediný volný pejsek Buono

Takže i rošťanda Bonnie našla svoji novou smečku a zbývá nám nezadaný už jen největší mazlík a kliďas z celého vrhu Buono. Je to krásný pejsek s celým bílým límečkem. Bohužel od porodu má handicap v podobě chybějícího drápku na pravé zadní tlapce. Drápek mu zřejmě nešťastnou náhodou poškodila Šůti při očišťování po porodu. Na Buonovi není žádný handicap poznat, běhá a skáče stejně jako ostatní štěnda, ale přesto díky tomuto bude nabízen jako nestandartní štěňátko za zvýhodněnou cenu.

Po zrušené rezervaci se uvolnila fenka Bonnie

Po zrušené rezervaci se uvolnila fenka Bonnie - žlutý obojek. Je to veselé a hravé štěndo, živější než někteří její sourozenci, ale zase né taková dračice, jako zlatá fenkaConnie :-) Více fotek na aneliso.rajce.idnes.cz/Bonnie/

Buono - poslední volný pejsek

Máme posledního volného pejska Buona. Je to takový plyšový medvídek. Řekla bych, že je to jedno z nejklidnějších štěňátek z celého vrhu. Je to mazlík a jen tak se nerozčílí.

 

Vrh B - 5. týden

Tak štěňátkům dnes bylo 5 týdnů, mají za sebou už dvě odčervení, příští týden je čeká poslední odčervení u nás, v 7. týdnu pak očkování, čipování a klinické vyšetření očí. To bude zase výlet :-) Rostou jako z vody, už jsem zjistila, že je zbytečné jim máčet granulky, když mají ostrá zubiska, která si brousí na všem možném viz fotogalerie na Rajčeti, kam se snažím alespoň jednou za týden přidat nové fotky aneliso.rajce.idnes.cz/

 

Vrh B - 2. týden

Takže během 2. týdne života našich prcků se stalo několik důležitých událostí - štěnda dostala jména, otevřela očička a dostala fujtajblovou odčervovací pastu :-) Fotky jsou zase na Rajčeti - aneliso.rajce.idnes.cz/

Také jsem přidala fotky jednotlivých štěňátek se jmény a barvou a podrobnějšími údaji na stránku odchovů - vrh B.

 

Vrh B - 1. týden

Tak uběhl týden, který jsem prožila střídavě starostí o Šůti a štěňátka - to když Šůti nechtěla jíst a štěňátka nepřibírala podle mých představ a střídavě úžasnou radostí při pohledu na těch devět psích mimin, která spokojeně chrupala v porodní bedničce. Takže po prvním týdnu všechna štěnda krásně přibrala, jen já nervák se pořád nedokážu přestat bát, aby se něco nepřihodilo. No, nebudu to přivolávat a raději dám odkaz na fotky týden starých Béček: aneliso.rajce.net/Vrh_B_-_1._tyden

Máme štěňátka

20.6.2017

Dnes (přesně v očekávaném termínu) se naší Šůti narodilo 9 štěňátek. Máme 2 trikolorní kluky, 2 zlaté kluky, 4 trikolorní fenky a 1 zlatou fenku. Šůti se o štěňátka vzorně stará, stejně jako o ta předchozí, je opravdu starostlivá mamina. Fotky štěňátek budou rajčeti  aneliso.rajce.net/Becka_-_max._2_dny_stara_- a na facebooku www.facebook.com/Aneliso/.

Agent Aneliso - Agi - první výstavní úspěch   

19.6.2017

Včera se Agent Aneliso zúčastnil svojí první výstavy a kromě krásného posudku si odnesl hodnocení V1 a vítěz třídy. Držíme mu palce na další výstavu, která ho zanedlouho čeká! Fotky na naší nové facebookové stránce: www.facebook.com/Aneliso/

Potvrzená březost

16.5.2017

Dnes jsme byly se Šůti u paní doktorky na sonu a máme potvrzenou březost. To znamená, že se kolem 20.6.2017 můžeme těšit na štěňátka. Jak asi probíhá vývoj štěňátek můžete sledovat po kliknutí na následující banner:

 

Náš první letošní přírůstek

10.2.2017

Tak tu máme 1. letošní přírůstek - tedy když nepočítám rybičky :-) Dnes, kolem 16.h. se nám narodil malý REBEL! Jeho maminka Rozárka byla moc statečná a šikovná a tak pro všechny, kteří jsou napnutí, co se nám to vlastně narodilo - jedna kvízová pidifotečka:-)

Ták, kdo hádal, že Rebel je kozlík - vyhrává... Může mu za odměnu vyčistit chlívek :-)

Po roce ...

25.12.2016

Tak konečně je po Štědrém dnu a mám čas taky na nějaké to rozjímání. Včera večer to byl přesně rok, co nám Ježíšek nadělil pod stromeček (tedy spíš do porodní bedničky) 6 chlupatých andílků - po pár týdnech se z nich vyklubali převlečení čertíci:-). 23.12. se za námi přijel jeden z vánočních dárečků podívat. No vypadá úplně jinak - je to už velkej kluk, je krásnej a strašně hodnej. Má štěstí na úžasné páníky. Podle zpráv, které mám, mají skvělé páníky i ostatní naše štědrovečerní miminka. S některými se dokonce občas vidíme, např. Ambra s Agim strávili víkend u nás na Šumavě, bylo to moc fajn, za Amigem  a jeho úžasnou paničkou jsme se zastavili na podzim cestou od kamarádky. Tehdy to byla náročná cesta, v autě jsme měli ještě jeden nový přírůstek, ale o tom někdy příště. Jen napíšu, že to není pejsek a má rohy :-)

Všem našim chlupatým štědrovečerním kouličkám přejeme šťastný a spokojený život a jejich páníčkům hodně zdraví a štěstí a radosti s jejich čtyřnohými dlouhonosými parťáky. Pro vzpomínku a porovnání přikládám dvě fotky - loni a dnes :-)

        

Před rokem, Agi leží Šůtě na přední pacce...        Po roce, prostě Agi...

Návštěva u tří Áček a Agiho návštěva u maminky Šůty, tatínka Lotíka a strejdy Andyho

Koncem května jsme se s holkama vypravily do Prahy ochutnat jednu z nejlepších zmrzlin, které je možné v Čechách dostat a při té příležitosi jsme se domluvili s majiteli Ambry a Agiho na setkání. Setkání proběhlo úžasně, viděly jsme, jak se Ambra dokáže chovat v cukrárně jako pravá dáma a řádění Ambry s Agim na Střeleckém ostrově byla úžasná podívaná, kterou nám bohužel přerušil déšť a odjezd vlaku. Bohužel můj telefon není ideální na focení dvou lítajích pubertálních krátkosrstek, takže fotky podle toho vypadají. Cestu zpátky jsme se ještě vetřely na návštěvu k Amigovi, jehož jsme i s jeho paničkou přepadly u nich doma. Z návštěvy jsem odjížděla nadšená, jak se má ten náš chlapínek dobře.

V dalším týdnu se pak u nás zastavil Agi s páníčkem na návštěvu za maminkou, strávili jsme společně krásné odpoledne, kdy se Agi se Šůtou naprosto vylítali a pak ještě jako bonus se Agi osmělil a dokonce vlezl do řeky. Dohodli jsme se, že návštěvu musíme rozhodně zopakovat a nejlépe i s Ambrou a její smečkou, ať je ještě víc zábavy.

Pár fotek ze setkání jsem dala na rajče viz odkaz:

Tak už má zase Andy Šůtu jen pro sebe :-)

27.2.2016 16.40

Včera odjel do nového domova poslední pejsek Arrow, v úterý odjížděl Agent. Je to tu teď najednou takové prázdné, i když vzhledem k velikosti našeho domu a počtu dětí je to asi jen můj pocit. Tak se mi trošku stýská, ale na druhou stranu se těším, že konečně doženu všechny svoje resty (hlavně žehlení - ble) za dobu, kdy moje hlavní starost byla o Šůtu a její partu Áček. Teď už mi dělají radost jen hezké mailíky, které chodí z nových domovů našich prcků. Doufám, že všichni budou svým páníčkům dělat jen radost a budou si navzájem super parťáky. Když mi dnes ještě zbyde chvilka, stáhnu poslední přeodjezdové fotky prcků a dám je do jejich posledního alba.

Štěňátka odcházejí do nových domovů   

18.2.2016 16.21

Tak a je to tady... Tento týden je ve znamení odchodů - začalo to v úterý Aperitivem, kterému doma budou říkat Noe, ve středu odešel k nové paničce a její rodině Amigo a dnes odjela Alotrie - Lotynka. Což bylo pro mě docela překvapení - jsem totiž popleta a zapomnětlík a plašan, takže když jsem si poctivě sepisovala, kdy které štěňátko odchází, myslela jsem, že Lotynka odjede až v pátek. Tak jsem si řekla, že dnes, když mám spoustu času, alespoň vyčistím už ukrutně zanedbané akvárium, navíc jsem naslibovala rostlinky kde komu (včetně našeho psího pana doktora) a je třeba sliby také splnit. A když jsem byla ponořená hluboko v akváriu, najednou zazvonil zvonek a dcera mi přišla ohlásit Lotynky budoucí páníčky. Byl to trochu zmatek, neměla jsem pořádně nic připraveno, ale majitelé Lotynky se ukázali jako trpěliví lidé a přežili moje zmatkování ve zdraví :-) Takže Lotynka je právě v autě na cestě za novým domovem. Přejeme jí i ostatním sourozencům a jejich páníčkům krásný a šťastný společný život.

Rušný týden   

12.2.2016 21.44

Tento týden proběhl v duchu lékařských vyšetření, ve čtvrtek štěňátka absolvovala prohlídku od našeho pana doktora a k tomu čipování, očkování a náběr krve ne gen. vyšetření MDR1. V pátek jsme pro změnu jeli na vet. kliniku Vltava do Českých Budějovic, kde jsme nechali štěndům vyšetřit oči u paní doktorky Míkové. Obě vyšetření dopadla dobře, štěňátka jsou zdravá, prostá všech očních vad. Dokonce i cestu jsme zvládli celkem v pohodě, sice si prckové jízdu autem zatím asi neoblíbili (přece jen to jsou kolie a ty, které já znám auto příliš nemilují), ale nebylo to tak hrozné, jak jsem se bála. Jen Ambra si vysloužila krásné "indiánské" jméno - Ta, která poblinkala všechny :-))) Ale bylo to nejspíš tím, že ostatní měli před cestou hladovku, jen Ambru jsem nějak neuhlídala  a ona se nenápadně propracovala k misce s granulemi.

Amigo se uvolnil/Amigo is available

Uvolnil se nám zlatý pejsek Amigo...

Štěňátkům jsou čtyři týdny...

... a mají za sebou další odčervení Banminth pastou - nepřála bych panu doktorovi slyšet, co na jeho adresu při aplikaci pronášeli :-) Obzvlášť Agent protestoval. Mají za sebou také první příkrm, rozmočené štěněcí granulky jim opravdu chutnaly - hlavně Ambra s Alotrií se činily.

Štěňátkům byli tři týdny...

...tak jsem jim založila nové rajčecí album: aneliso.rajce.net/stenatka_vrh_A_-_3_tydny

Fotky a informace o našich štěňátkách/Photos and information about our puppies

Na stránku vrhu A aneliso.webnode.cz/odchovy-litters/vrh-a/ jsem vložila informace a fotky štěňátek. Více fotek je na fotogalerii aneliso.rajce.idnes.cz/

Information and photos of our puppies are on page litter A aneliso.webnode.cz/odchovy-litters/vrh-a/ .
More photos are in the gallery aneliso.rajce.idnes.cz/


 

Štěňátka vrh A - jsou na světě!

27.12.2015 22.47

Ve chvíli, kdy tuto zprávu dávám sem na stránky, už to není až tak čerstvá novinka, ale trošku mě zaskočil ten šrumec, který okolo štěňátek nastal:-) Takže konečně jsem si našla chvilku a můžu to napsat - máme štěňátka. A to né ledajaká - jsou to opravdové dárečky od Ježíška - přinesl nám je hned po štědrovečerní večeři. Jen je nepoložil pod stromeček, ale do porodní bedničky :-) A abych už déle nenapínala - tak máme 1 zlatou fenku, 1 trikolorní fenku, 1 zlatého pejska a 3 trikolorní pejsky - to máme dohromady celkem 6 kousků :-)

Šůtynka je starostlivá mamina, jen má jako asi spousta fenek po porodu trošku vrtošivé chutě a nechce moc baštit. Dnes se to už ale začalo zlepšovat, tak doufám, že se jí opět vrátí její pověstný apetit a bude mít pro prcky spoustu mlíčka... Pokud se chcete podívat na ty naše vánoční prcky, tak pár prvních jsem vložila sem: aneliso.rajce.net/stenatka_vrh_A

Také něco o Andym...   

Aby Andymu nebylo líto, že o něm už dlouho nepíšeme, tak pár větiček o něm. Andy, jak se bohužel ukázalo, je s největší pravděpodobností neplodný. Takže naše plány na to, jak si necháme štěňátko po Andym a Šůtě jsou ty tam... :-( Takže z Andyho bude, jak doufáme alespoň hodný strejda pro prcky Lotíka a Šůtynky.

Tak Šůtynka se zhostila svojí těhotenské role velmi zodpověďně, už se velmi výrazně zakulatila a její nejoblíbenější člen rodiny je pro ní momentálně Iví (1,5r.), protože od ní nejčastěji padá něco dobrého od stolu a také se na ní nejlépe trénuje role budoucí matky:-)

Včera jsme byly na ultrazvukovém vyšetření, kde se březost Šůtynky potvrdila. Paní doktorka viděla prý minimálně čtyři prcky :-)

Plánujeme štěňátka

  

Spuštění nového webu